Warsztaty wokalne


STRONA GŁÓWNA - WARSZTATY -  

Dnia 3 kwietnia b.r. po raz pierwszy odbyły się w naszej szkole  warsztaty wokalne, które prowadziła p. Prof. Grażyna Flicińska- Panfil. Pani profesor przyjechała do nas z Poznania, z Akademii Muzycznej im. i. J. Paderewskiego, gdzie pełni funkcję prodziekana a zarazem prowadzi klasę śpiewu solowego. Uczennice sekcji wokalnej naszej szkoły prezentowały swoje umiejętności śpiewacze, wykonując różnorodny repertuar. Mimo tremy wypadły wyśmienicie! Pani profesor wysłuchała każdą z dziewcząt bardzo uważnie, dokonując trafnych wskazówek emisyjnych i wykonawczych. W każdej wypowiedzi były zawarte cenne rady, jak należy pracować nad głosem, aby stać się dobrym artystą- śpiewakiem. Starała się też zwrócić naszą uwagę na większą dbałość o interpretację utworów, elementy gry aktorskiej i dobrą dykcję. Walory głosowe i aparycja to nie wszystko- prawdziwy artysta musi wiedzieć, co chce przekazać w wykonywanym przez siebie utworze. Poza tym, nigdy nie staniemy się wiarygodnymi muzykami, jeśli w każdą wyśpiewywaną nutę nie włożymy odrobiny serca i emocji! Z pewnością wizyta pani profesor była dla naszych uczennic ciekawym doświadczeniem na ich drodze kariery wokalnej. Wszystkim uczestnikom warsztatów wokalnych towarzyszyła przy fortepianie pani Milena Piszczorowicz. (Katarzyna Wieczorek)

Obserwuj nas na Facebooku


Państwowa Szkoła Muzyczka w Kaliszu

Obserwuj Nas: