Wieczór z Mieczysławem Karłowiczem


STRONA GŁÓWNA - WYDARZENIA -  

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. Henryka Melcera w Kaliszu oraz nowopowstałe Stowarzyszenie Multi.Art zapraszają Państwa na „Wieczór z Mieczysławem Karłowiczem”.

Powody są trzy: 8 lutego 1909 roku ten młody, obiecujący kompozytor zginął porwany przez lawinę w swoich ukochanych Tatrach. Dokładnie 100 lat później, 8 lutego 2009 roku, chcemy przywrócić pamięć o nim i jego muzyce.

Po drugie: organizatorzy proponują nowy cykl – Salon Artystyczny Henryka Melcera.

Niewielu wiadomo, że patron kaliskiej szkoły muzycznej powołał do życia w listopadzie 1916 roku –  Polski Klub Artystyczny. Klub był swego rodzaju interdyscyplinarnym forum jednoczącym niemal wszystkie dziedziny sztuki, a jego członkami byli artyści i miłośnicy sztuk. Prawie sto lat później, w listopadzie 2008 roku zarejestrowano w Kaliszu Stowarzyszenie Multi.Art, skupiające młodych twórców: muzyków, aktorów, tancerzy, plastyków, filmowców, fotografików, organizatorów działań i prezentacji artystycznych, a przede wszystkim realizujące coroczny Multi Art Festival – Festiwal Sztuki Młodych Kaliszan.

Po trzecie: Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Henryka Melcera obchodzi w bieżącym roku swoje 90 – lecie i rozpoczyna obchody jubileuszu właśnie tym projektem.

Podczas „Wieczoru z Mieczysławem Karłowiczem” będą mieli Państwo okazję poznać jego pieśni w wykonaniu uczniów i pedagogów Szkoły Muzycznej, obejrzeć intrygujące fotografie Tatr oraz usłyszeć fragmenty listów Karłowicza w wykonaniu aktora kaliskiego teatru, Szymona Mysłakowskiego.

Wstęp wolny, serdecznie zapraszamy!

karlowicz

Obserwuj nas na Facebooku


Państwowa Szkoła Muzyczka w Kaliszu

Obserwuj Nas: