KONKURS DLA UCZNIÓW PAŃSTWOWEJ SZKOŁY MUZYCZNEJ I STOPNIA IM. H. MELCERA W KALISZU


STRONA GŁÓWNA - WYDARZENIA -  

Dnia 17 maja o godzinie 15.00 w naszej szkole odbył się konkurs wiedzy o naszym wielkim rodaku Fryderyku Chopinie w ramach obchodów dwusetnej rocznicy Jego urodzin. Nad całością przedsięwzięcia czuwała Sekcja Teorii, a w szczególności pani Katarzyna Szcześniak, pani Magdalena Miśkiewicz i pan Jacek Piekielny.

Zadania konkursowe podzielone były na dwa rodzaje – teoretyczne i praktyczne (znajomość literatury muzycznej). W konkursie wzięło udział osiemnaścioro uczniów Szkoły Muzycznej I stopnia. Należy podkreślić miłą atmosferę i dobre przygotowanie naszych podopiecznych z wiedzy o muzyce wielkiego polskiego kompozytora. Atrakcyjne nagrody ufundowało „Stowarzyszenie na rzecz Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Kaliszu TRYTON” oraz Rada Rodziców przy Szkole Muzycznej w Kaliszu.

Po obradach jury, w towarzystwie przedstawiciela Rady Rodziców, pani wiceprezes Stowarzyszenia TRYTON oraz dyrekcji Szkoły w osobach pani dyrektor Katarzyny Piątkowskiej – Pinczewskiej i pani wicedyrektor Marii Pawelec, rozdano dyplomu uczestnictwa w konkursie oraz ogłoszono jego wyniki:

  • dwa wyróżnienia (pendrive’y) zdobyli Emilia Olszewska z klasy V SCN oraz Marcin Woźniak również z klasy V SCN
  • trzecie miejsce (odtwarzacz mp3) uzyskała Milena Piekarska z klasy VI SCN
  • drugie miejsce (odtwarzacz mp 4) zdobyła Karolina Kaczała z klasy II CCN
  • pierwsze miejsce (aparat fotograficzny wraz z kartą pamięci) zdobył Olaf Bąk – uczeń klasy IV SCN

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom!

Obserwuj nas na Facebooku


Państwowa Szkoła Muzyczka w Kaliszu

Obserwuj Nas: