Wycieczka do Poznania na koncert orkiestry „AMADEUS”


STRONA GŁÓWNA - WYDARZENIA -  

Za nami kolejny już niezwykle udany wyjazd zorganizowany przez nauczycieli Sekcji Teorii. Otóż w niedzielę 29.05 uczniowie Szkoły Muzycznej I stopnia wraz opiekunami: p. Magdaleną Miśkiewicz (która była również głównym organizatorem i kierownikiem wycieczki), p. Jackiem Piekielnym i p. Rafałem Miśkiewiczem – udali się do Poznania na koncert Orkiestry Kameralnej Polskiego Radia AMADEUS. Jest to jedna z najlepszych i najbardziej utytułowanych orkiestr tego rodzaju działających obecnie w Polsce. Po drodze zatrzymaliśmy się w Centrum „Stary Browar” podziwiając jego funkcjonalność i ciekawą architekturę. Następnie odbył się wspólny spacer na Stary Rynek i do Auli Uniwersyteckiej ulicami Poznania.

Koncert rozpoczął się o godzinie 17.00. Był on związany z Dniem Dziecka, stąd dużo „małej” a nawet „bardzo małej” widowni – dzieci, na swój sposób chłonących muzykę i tekst. Oto bowiem, oprócz utworów granych przez orkiestrę, aktor Teatru Nowego w Poznaniu p. Andrzej Lajborek opowiedział swoją wersję bajki o Czerwonym Kapturku, a także błyskotliwie wyrecytował słynną „Lokomotywę” Juliana Tuwima, „łapiąc” wspaniały kontakt z młodą widownią.
W części muzycznej Orkiestra, pod dyrekcją przebranej za Czarownicę p. Anny Mróz oraz szefowej zespołu p. Agnieszki Duczmal, wykonała następujące utwory: Adama Jarzębskiego – „Tamburetta”, Anne Dudley – „Małe Czerwone Skrzypce (i Wielka, Wstrętna Wiolonczela)”, Jerzego Zieleniaka – „Px 48” oraz Wojciecha Kilara – „Orawa” z gościnnym udziałem wspaniale tańczących uczennic Szkoły Baletowej z Poznania. Po koncercie udało nam się zorganizować małą sesję zdjęciową z udziałem m.in. pierwszego wiolonczelisty Orkiestry p. Eugeniusza Zboralskiego, skrzypka p. Janusza Dąbrowskiego i altowiolisty p. Lecha Bałabana.
Bardzo zadowoleni i pełni wrażeń udaliśmy się w drogę powrotną do Kalisza, z obowiązkowym „Mc Donaldem” po drodze.
Rafał Miśkiewicz

Obserwuj nas na Facebooku


Państwowa Szkoła Muzyczka w Kaliszu

Obserwuj Nas: