Koncert i impreza walentynkowa


STRONA GŁÓWNA - WYDARZENIA -  

8 lutego 2012 r. – to dzień, który na długo zapisze się w historii szkoły muzycznej. W tym dniu Samorząd Uczniowski zorganizował drugą już w tym roku dyskotekę – tym razem karnawałowo-walentynkową, ale pierwszy raz pod nowym hasłem – Marysieńki – z racji urodzin i imienin pani Marii Pawelec, wicedyrektora naszej szkoły.

Jednak impreza dla uczniów to nie jedyna atrakcja, jaka była zaplanowana na ten dzień. Zespół Katherine Quartet, który zadebiutował w trakcie listopadowych Katarzynek, tym razem zagrał Koncert Walentynkowy pt. „Miłość Ci wszystko wybaczy”. Występ odbył się w Sali Koncertowej PSM, zaś na scenie oprócz muzyków kwartetu: Mateusza Walczaka (wokal i puzon), Mateusza Kaczmarka (fortepian), Krzysztofa Kapelańczyka (kontrabas), Jakuba Ciszewskiego (perkusja) wystąpili goście: Adam Michalak i Dorota Wróblewska, wokaliści The Sunday Singers, a także: Olimpia Dubiel (wokal), Michał Piwoński (wokal), Filip Woszczek (klarnet) oraz Maciej Mańczak (gitara). Katherine Quartet przygotował także muzyczną niespodziankę dla pani Marii Pawelec, wykonując napisaną specjalnie na tę okazję przez Mateusza Walczaka i Mateusza Kaczmarka piosenkę „Marysia Twist”.

Już o godzinie 19:00 pani Maria Pawelec rozpoczęła naszą zabawę. Przyniosła specjalnie dla nas bukiet cukierków, którym, jak powiedziała, chciała podzielić się z osobami, które kocha. Imprezę poprowadził Łukasz Ludwik Ludwicki, który tradycyjnie rozruszał uczniów tanecznymi przebojami. Zabawa przebiegała w świetnej atmosferze aż do północy, a uczestniczyło w niej ok. 50 uczniów naszej szkoły.

Nasza wyjątkowa zabawa nie byłaby możliwa, gdyby nie nasi opiekunowie: p. Liwiusz Szumała oraz p. Jarosław Kocoń. Od strony finansowej wsparli nas: Rada Rodziców i Stowarzyszenie „Tryton”. Pragniemy w tym miejscu złożyć im serdecznie podziękowania.

A nam uczniom pozostaje tylko czekać, aż znów zdarzy się kolejny powód, by wspólnie bawić się i cieszyć.

Małgorzata Piotrowska

Obserwuj nas na Facebooku


Państwowa Szkoła Muzyczka w Kaliszu

Obserwuj Nas: