Międzyszkolne Prezentacje Najmłodszych Skrzypków


STRONA GŁÓWNA - WYDARZENIA -  

W dniu 31 marca 2012 r. odbyły się w naszej szkole Międzyszkolne Prezentacje Najmłodszych Skrzypków klas I, II i III cyklu sześcioletniego oraz klasy I cyklu czteroletniego. Celem spotkania było przedstawienie umiejętności uczniów klas najmłodszych, zapobieganie powstawaniu i utrwalaniu błędów aparatowych, zachęcanie uczniów do ćwiczenia i występów publicznych oraz analiza problemów początkowego kształcenia instrumentalnego. Spotkanie prowadziła Pani Helena Ostapowicz konsultant CEA, w którym udział brało 45 młodych skrzypków i 9 nauczycieli z czterech szkół: PSM I st. w Jarocinie, PSM I st. w Krotoszynie, ZSM w Ostrowie Wlkp. oraz PSM I i II st. w Kaliszu. Z naszej szkoły udział brało 21 osób. Uczniowie występowali w trzech grupach, w zależności od ilu lat uczą się na skrzypcach. Dla każdej klasy były zaproponowane trzy utwory dwudźwiękowe, z których uczeń wybierał jedno ćwiczenie, oprócz tego skrzypkowie wykonywali utwory solowe i kanon na zajęciach zbiorowych.

 Po zakończeniu spotkania Pani Helena Ostapowicz omawiała z każdym nauczycielem występy uczniów i zachęcała do regularnych kontaktów z Punktem Konsultacyjnym w Oleśnicy. Z obserwacji wnioskuję, że najwięcej radości dzieciom sprawiały zajęcia w grupach, na których powtarzali wiadomości teoretyczne, jak również grali i śpiewali przygotowany wcześniej kanon. Występy uczniów każdej klasy były nagradzane oklaskami przez rodziców i nauczycieli zgromadzonych w sali koncertowej.
Joanna Bara

Obserwuj nas na Facebooku


Państwowa Szkoła Muzyczka w Kaliszu

Obserwuj Nas: