Wycieczka do Krakowa


STRONA GŁÓWNA - WYDARZENIA -  

W dniach 31 marca – 1 kwietnia 2012 r. odbyła się kolejna wycieczka uczniów i nauczycieli naszej szkoły, tym razem do Krakowa. W planach mieliśmy udział w koncercie symfonicznym oraz zwiedzanie Krakowa, zwłaszcza Podziemi Rynku Głównego. Pomocą przy organizacji wyjazdu służyła nam pani Agata Ryndak-Laciuga, znajoma państwa Miśkiewiczów, która także towarzyszyła nam podczas całego pobytu w Krakowie.

Kraków przywitał nas padającym śniegiem, co jednak w żaden sposób nie wpłynęło na radosne humory uczestników wycieczki. Po zjedzeniu obiadu zaczęliśmy przygotowania do wieczornego wyjścia na koncert symfoniczny w Filharmonii Krakowskiej. Utwory Antonína Dvořáka, Siergieja Rachmaninowa oraz Richarda Straussa w wykonaniu światowej klasy pianistki Olgi Kern oraz Orkiestry Filharmonii Krakowskiej z dyrygentem Antonim Witem, dyrektorem Filharmonii Narodowej, wywarły na nas ogromne wrażenie. Prawie dwugodzinny koncert był prawdziwą muzyczną ucztą, jaka uświetniła naszą wizytę w Krakowie.
Wieczorem wybraliśmy się na spacer po Krakowie. Dodatkową atrakcją był przejazd krakowskim tramwajem. Obfite opady śniegu uniemożliwiły nam dłuższą przechadzkę, wróciliśmy więc do miejsca naszego noclegu – Hostelu Deco. Wieczór był bardzo długi, dzięki czemu mieliśmy świetną okazję, by wspólnie spędzić czas z naszymi koleżankami i kolegami.
Następnego dnia po śniadaniu udaliśmy się na niedzielną mszę świętą do Kościoła Mariackiego. Kolejnym punktem programu wycieczki było zwiedzanie muzeum w podziemiach Rynku Głównego, gdzie poznaliśmy historię średniowiecznego Krakowa w nowatorskiej oprawie. Dzięki zdobyczom technologii przyswojenie historycznych ciekawostek było o wiele bardziej interesujące niż tradycyjne muzeum.
Jak to bywa z wycieczkami ze szkoły muzycznej nie zabrakło zabawnych sytuacji:) Gdy oczekiwaliśmy na tramwaj, mieliśmy okazję rozmawiać z grupką przyjaciółek, które w sobotni wieczór zorganizowały wieczór panieński. Dzięki tej i wielu innych niecodziennym sytuacjom dwudniowy pobyt w Krakowie zostanie w naszej pamięci na długo.
Na koniec w imieniu wszystkich uczestników wycieczki należy podziękować osobom, bez których nie pojechalibyśmy do Krakowa: Dyrekcji, Radzie Rodziców, Stowarzyszeniu „Tryton” oraz nauczycielom, którzy przez całą wycieczkę sprawowali nad nami opiekę. Teraz pozostaną nam ciekawe wspomnienia i zdjęcia z wycieczki, zaś my czekamy na kolejny muzyczny wyjazd:)
Mateusz Walczak

Obserwuj nas na Facebooku


Państwowa Szkoła Muzyczka w Kaliszu

Obserwuj Nas: