Diamenty szkoły muzycznej


STRONA GŁÓWNA - WYDARZENIA -  

W czwartek, 14 lutego 2013 roku odbył się wyjątkowy koncert. Wydarzenie było szczególne, bowiem wystąpili na nim najbardziej utalentowani uczniowie kaliskiej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. H. Melcera. Młodzi wirtuozi zdobywają pierwsze miejsca nie tylko na konkursach regionalnych, ale też ogólnopolskich i międzynarodowych, a wykonawcami byli soliści: Kinga Kubiak – uczennica kl. I PSM II st. w klasie fletu mgr Anny Chrobak , Krzysztof Bondar – uczeń klasy I PSM II st. w klasie akordeonu mgr Sławomira Mocha, Karol Konecki – uczeń kl. V PSM II st. w klasie gitary mgr Jarosława Koconia oraz wspaniały duet w składzie Kinga Kubiak – flet i Krzysztof Bondar – akordeon. Koncert prowadziła Izabela Pinczewska.

Program wieczoru wypełniły utwory zróżnicowane stylistycznie: od baroku po kompozycje dwudziestowieczne. W repertuarze znalazły się m.in.: Sonata d-moll K 213 Domenico Scarlattiego, utwory rosyjskie np. Suita Dzieci Pierestrojki autorstwa Ewgenija Derebienko, kompozycje w klimacie latynoskim – Libre Sonatine Hectora Villa Lobosa, jak i utwory Astora Piazzolli. Nie zabrakło również miłosnych akcentów. Jak na wieczór walentynkowy przystało, Muzyczne Diamenty zaprezentowały utwory liryczne oraz temperamentne tanga.

Licznie zgromadzona kaliska publiczność była zachwycona występem. Koncert odbił się wielkim echem, co być może zaowocuje tym, iż tego typu przedsięwzięcie stanie się imprezą cykliczną. Wyglądajmy zatem następnych występów!

Izabela Pinczewska

Obserwuj nas na Facebooku


Państwowa Szkoła Muzyczka w Kaliszu

Obserwuj Nas: