Warsztaty wokalne


STRONA GŁÓWNA - WARSZTATY -  

W dniach 19-20 lutego 2013 r. odbyły się w naszej szkole warsztaty wokalne prowadzone przez p. prof. AM w Poznaniu- Maję Urbanek- Jaworowicz. W warsztatach wzięli udział uczniowie sekcji śpiewu solowego, którzy przez dwa dni pracowali nad swoimi umiejętnościami głosowymi. Pani profesor zwracała uwagę na elementy techniczne, oddech, prawidłowe podparcie, ale także aspekty wykonawcze: rozumienie tekstu, dykcję, ekspresję czy zadania aktorskie. Pani profesor dawała cenne wskazówki wykonawcze, które nasi uczniowie bez problemu realizowali. Świetny kontakt z młodzieżą, niezwykła pogoda ducha i energia sprawiły, że praca nad repertuarem była owocna!

Tuż po warsztatach odbył się koncert podsumowujący nasze zmagania- publiczność dopisała, a nasi wykonawcy pięknie zaprezentowali swoje wokalne umiejętności. W drugiej części koncertu wystąpiła absolwentka naszej szkoły- Joanna Piasecka,  obecnie studentka AM w Poznaniu klasy śpiewu p. Mai Urbanek- Jaworowicz, która zaśpiewała kilka pieśni S. Rachmaninowa. Dla wykonawców był to nie tylko muzyczny prezent od pani profesor, ale też zachęta do jeszcze większej pracy nad swoim głosem.

Podczas warsztatów wszystkim wykonawcom akompaniowały panie – Milena Antoniewicz i Anna Kaczmarek. Nasz gość obiecał, że jeszcze do nas wróci na kolejne warsztaty- trzymamy za słowo!!!

Obserwuj nas na Facebooku


Państwowa Szkoła Muzyczka w Kaliszu

Obserwuj Nas: