Wyróżnienie na XVII Spotkaniach Najmłodszych Wiolonczelistów w Kłodzku


STRONA GŁÓWNA - WYDARZENIA -  

W Kłodzku 26 kwietnia 2013 r. po raz XVII odbywały się Spotkania Najmłodszych Wiolonczelistów. Przesłuchania obejmują uczniów trzeciego i czwartego roku nauki gry na wiolonczeli, na których należy zagrać etiudę, sonatę lub koncert i utwór obowiązkowy wybrany dla danej klasy.

Głównym organizatorem Spotkań, przy współpracy z CEA w Warszawie, jest Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. Fryderyka Chopina w Kłodzku, na które zawsze zapraszany jest wybitny wiolonczelista – w tym roku przewodniczyładr Katarzyna Polonek. (Berolina Trio – Niemcy) Spotkania z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością, bowiem w tym roku przyjechało aż 30 wiolonczelistów z III klasy, m.in.: z Radomia, Wrocławia,Katowic, Poznania, Krakowa, Bytomia. W tej grupie uczestniczył również uczeń naszej szkoły Dawid Figlak, który otrzymał wyróżnienie – jest to jedyna forma nagrody, bowiem nie są przyznawane miejsca. Akompaniowała p. Agnieszka Drytkiewicz, a do występów przygotowała p. Joanna Bara.

Przesłuchania, omówienie oraz pracę warsztatową w każdej grupie wiekowej kończy koncert. Wyróżniający się uczniowie wykonują utwory solo, a ostatnim punktemprogramu jest wykonanie utworu obowiązkowego przez wszystkich uczniów danej grupy unisono.

Obserwuj nas na Facebooku


Państwowa Szkoła Muzyczka w Kaliszu

Obserwuj Nas: