Sukcesy wiolonczelistów


STRONA GŁÓWNA - WYDARZENIA -  

W roku szkolnym 2013/14 na uwagę zasługują uczniowie klasy wiolonczeli, którzy reprezentowali naszą szkołę na 5 konkursach: w Zielonej Górze, Wrocławiu, Warszawie, Rybniku i Bydgoszczy.

  • Do Zielonej Góry na XXXIX Konkurs Bachowski im. Stanisława Hajzera, przygotował się Łukasz Dziedziak, który występował w grupie III składającej się z 50 uczestników m.in. z: Wrocławia, Poznania, Warszawy, Bytomia, Katowic, Częstochowy, Bydgoszczy, Koszalina, Krakowa otrzymując wyróżnienie.
  • 29 i 30 listopada 2013 roku we Wrocławiu odbywał się ogólnopolski X Konkurs Młodych Wiolonczelistów, na którym wystąpił Dawid Figlak z klasy IV/6 przy akompaniamencie p. Agnieszki Drytkiewicz, będąc najmłodszym uczestnikiem w gronie 26 wiolonczelistów z grupy I.
  • Mikołaj Nowacki uczeń klasy I/4, reprezentował naszą szkołę na Konkursie „Mały czy duży wirtuoz” w Warszawie 17 marca 2014 roku zdobywając II miejsce. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów Szkół Muzycznych I stopnia wszystkich specjalności instrumentalnych. Ucznia do występu przygotowała i akompaniowała p. Joanna Bara.
  • W dniach 10 – 12 kwietnia 2014 roku do Rybnika przyjechali uczniowie na X Ogólnopolskie Forum Młodych Instrumentalistów im. Karola i Antoniego Szafranków. Jest to spotkanie utalentowanych uczniów grających na skrzypcach, fortepianie i wiolonczeli oraz w zespołach kameralnych, którzy wyróżniają się ciekawą osobowością. Wśród uczestników był również uczeń naszej szkoły Dawid Figlak, który występował w grupie I przy akompaniamencie p. Agnieszki Drytkiewicz.
  • II miejsce otrzymał Łukasz Dziedziak uczeń klasy VI PSM II st. na Ogólnopolskich Konfrontacjach Wiolonczelowych im. Zdzisławy Wojciechowskiej w Bydgoszczy. Konkurs organizowany jest przez CEA w Warszawie i odbywa się w pięciu grupach wiekowych. Wśród 29 uczniów z V grupy wiekowej wystąpił Łukasz Dziedziak przy akompaniamecie p. Mileny Antoniewicz. Uczestnikami konfrontacji byli uczniowie m.in. z: Wrocławia, Katowic, Częstochowy, Gdańska, Warszawy, Elbląga, Łodzi, Szczecina, Bydgoszczy.

Obserwuj nas na Facebooku


Państwowa Szkoła Muzyczka w Kaliszu

Obserwuj Nas: