WARSZTATY W ZAKRESIE KAMERALISTYKI FORTEPIANOWEJ


STRONA GŁÓWNA - WARSZTATY -  

W poniedziałek, 25 listopada 2013 roku w Sali Koncertowej naszej szkoły odbyły się Warsztaty w zakresie Kameralistyki Fortepianowej prowadzone przez prof. AM dr hab. Annę Gągolę z Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu.

W lekcjach otwartych zaprezentowały się następujące duety fortepianowe: Hanna Ku-jawińska – Alicja Bąkowska, Antonina Woszczek – Zuzanna Łaska, Hanna Kłysz – Jakub Jakubczak, Julia Graczyk – Dobrosława Wanat, Julia Szklarek – Martyna Skarupa, Maria Sołtysiak – Paulina Hetmanowska, Maria Kłysz – Małgorzata Piwońska, Kinga Wolf – Adam Sawiński, Maria Klamka – Zuzanna Szałek, Kamila Goszcz – Julia Szymańska oraz Aleksan-dra Michałek – Karol Ławniczak.

Podczas zajęć z duetami prof. Anna Gągola zwracała uwagę na odpowiedni dobór tempa w wykonywanych utworach, precyzję rytmiczną, dokładną realizację dynamiki oraz pedalizacji. Jej trafne i bardzo czytelnie przedstawiane uwagi były sprawnie realizowane przez wszystkich wykonawców. Warsztaty spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem ze strony uczniów oraz nauczycieli naszej szkoły.

Obserwuj nas na Facebooku


Państwowa Szkoła Muzyczka w Kaliszu

Obserwuj Nas: