Konkurs drużynowy z kształcenia słuchu w Nadarzynie


STRONA GŁÓWNA - WYDARZENIA -  

W sobotę, 14 marca 2015 roku w Niepublicznej Szkole Muzycznej I stopnia w Nadarzynie, odbył się II Ogólnopolski Konkurs Drużynowy z Kształcenia Słuchu.

Konkurs był skierowany do uczniów ostatnich klas szkół muzycznych pierwszego stopnia. Celem konkursu było pogłębienie wiedzy z przedmiotu Kształcenie Słuchu, umiejętności świadomego słyszenia podstawowych struktur melodycznych, rytmicznych, harmonicznych oraz umiejętności współpracy z zespole uczniowskim.

Kaliską Państwową Szkołę Muzyczną im. H. Melcera reprezentowały dwie drużyny, które przygotowywały się pod okiem nauczycieli przedmiotów ogólnomuzycznych naszej szkoły. Pierwsza, w składzie: Maria Kłysz, Małgorzata Piwońska, Kinga Wolf – uczennice kl. VI cyklu sześcioletniego, zostały przygotowane przez Pana Jacka Piekielnego, drugą drużynę przygotowała Pani Izabela Pinczewska a w jej skład wchodzili uczniowie kl. IV cyklu czteroletniego: Weronika Jarentowska, Mateusz Fornalski i Adam Sawiński.

Obie drużyny świetnie się spisały! Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom oraz torbę z logo II Ogólnopolskiego Konkursu Drużynowego z Kształcenia Słuchu w Nadarzynie. Choć kaliscy reprezentanci nie zajęli miejsca na podium, sam udział w konkursie był dla nich wielkim wyróżnieniem i bardzo cennym doświadczeniem. Uczniowie oraz nauczyciele przedmiotów ogólnomuzycznych naszej szkoły już wyczekują III edycji konkursu, która odbędzie się za rok!!!

Obserwuj nas na Facebooku


Państwowa Szkoła Muzyczka w Kaliszu

Obserwuj Nas: