Muzyka w Parku – 17 maja


STRONA GŁÓWNA - WYDARZENIA -  

W dniu 17 maja odbył się drugi koncert z cyklu plenerowych spotkań z muzyką o nazwie Muzyka w Parku. Po raz kolejny kaliscy miłośnicy muzyki nie zawiedli i w licznym gronie zasiedli na widowni przy baszcie „Dorotka”. Minionej niedzieli Park Miejski w Kaliszu rozbrzmiewał dźwiękami trąbki, fortepianu oraz orkiestry.

Pierwszym wykonawcą był trębacz, absolwent naszej szkoły, a obecnie student Akademii Muzycznej w Poznaniu – Wojciech Olejnik. Soliście akompaniowała pianistka – Maria Rutkowska. W dalszej części koncertu można było usłyszeć muzykę fortepianową takich wielkich kompozytorów jak, Fryderyk Chopin czy Edvard Grieg.  Za pianinem zasiadła, wspomniana wcześniej Maria Rutkowska, której w utworach na cztery ręce towarzyszyła Katarzyna Rutkowska.

Ostatnim punktem programu był występ Orkiestry Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia oraz II st. w Kaliszu pod batutą Hegine Mkrtchyan. Gościnnie z orkiestrą wystąpli soliści, Magdalena Rosińska (gitara) i Filip Owczarski (ksylofon).

Kolejna okazja by spotkać się w Miejskim Parku w Kaliszu i rozkoszować się dźwiękami muzyki, już 31 maja o godzinie 16:30. Wystąpią wówczas: Chór PSM I i II st. w Kaliszu (dyrygent Maria Pawelec), Chór trąbek, Kwartet instrumentów dętych blaszanych, Kwintet Instrumentów Dętych Blaszanych Filharmonii Kaliskiej.

Zapraszamy!!!

Fot. Arkadiusz Szymański 

Obserwuj nas na Facebooku


Państwowa Szkoła Muzyczka w Kaliszu

Obserwuj Nas: