Spektakl Jaś i Małgosia w wykonaniu uczniów naszej szkoły


STRONA GŁÓWNA - WYDARZENIA -  

9 czerwca odbyła się premiera przedstawienia operowego przygotowanego przez klasę śpiewu solowego oraz rytmiki naszej szkoły. Tym razem wystawiliśmy bajkę muzyczną (nie tylko dla najmłodszych) „Jaś i Małgosia” E. Humperdincka. Piękna, muzyczna opowieść, pełna dramatycznych wydarzeń, dziecięcej zabawy, śpiewu i tańca. Kilka miesięcy prób spowodowało, że choć na moment mogliśmy poczuć magię operowego teatru. Trema była wielka, ale daliśmy radę! Publiczność dopisała i wzięła czynny udział w spektaklu, artyści stworzyli fantastyczne kreacje aktorskie, głosy działały jak nigdy dotąd, ale przede wszystkim świetnie się bawiliśmy!

Nowy rok szkolny 2015/16 zaowocował 5 przedstawieniami szkolnej opery: każdy spektakl cieszył się dużym zainteresowaniem małej publiczności. Odwiedziliśmy także Państwową Szkołę Muzyczną im. W. Lutosławskiego w Turku oraz Restaurację Komoda w Kaliszu. Nowe doświadczenie, praca na scenie, zaangażowanie uczniów i pedagogów spowodowała, że odnieśliśmy kolejny operowy sukces! No i będziemy mieli co wspominać…

Obserwuj nas na Facebooku


Państwowa Szkoła Muzyczka w Kaliszu

Obserwuj Nas: