Zapraszamy na „KONCERT TRZECH SZKÓŁ”


STRONA GŁÓWNA - AKTUALNOŚCI -  

Dnia 16 czerwca (czwartek) 2016 roku o godz. 18:00, w gmachu Państwowej Szkoły Muzycznej w Kaliszu oraz 17 czerwca (piątek) 2016 roku godz. 17:00 w Forum Synagoga w Ostrowie Wielkopolskim, nastąpi niecodzienne wydarzenie będące ukoronowaniem bezprecedensowego projektu z udziałem trzech szkół muzycznych z Katowic, Kalisza i Ostrowa Wielkopolskiego.

W ramach dwóch muzycznych wieczorów zaprezentują się soliści, zespoły kameralne, zespoły rytmiczne oraz orkiestry szkolne z Katowic i Ostrowa Wielkopolskiego. Na program koncertu złożą się utwory fortepianowe napisane specjalnie dla dzieci i młodzieży autorstwa ostrowskiego kompozytora i pedagoga ZSM w Ostrowie i PSM I i II st. w Kaliszu – Andrzeja Henryka Bączyka. Celem wspomnianego projektu jest nie tylko artystyczna integracja oraz wzajemne poznanie się uczniów i pedagogów ze wspomnianych szkół muzycznych, ale nade wszystko upowszechnianie muzyki współczesnej zarówno wśród młodych adeptów sztuki muzycznej, jaki i melomanów.

Wstęp na czwartkowy koncert (16.06.2016) w kaliskiej PSM jest wolny, zaś na piątkowy koncert (17.06.2016) w ostrowskiej synagodze będzie można odbierać zaproszenia w kasie Forum Synagoga (liczba miejsc jest ograniczona). Serdecznie zapraszamy.

Obserwuj nas na Facebooku


Państwowa Szkoła Muzyczka w Kaliszu

Obserwuj Nas: