Wspaniały wieczór „Przed Konkursem Wieniawskiego”


STRONA GŁÓWNA - WYDARZENIA -  

Już 8 października 2016  roku w Poznaniu rozpocznie się jubileuszowy, Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. Henryka Wieniawskiego. We wtorek 27 września w naszej szkole mieliśmy niezwykłą okazję uczestniczyć w recitalu jednej z naszych, polskich uczestniczek Konkursu, Celiny Kotz. Studiuje ona obecnie w Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu w klasie prof. Bartosza Bryły oraz w Universität für Musik und darstellende Kunst w Wiedniu w klasie prof. Stefana Kamilarova.

Podczas koncertu, który odbył się w Sali Koncertowej usłyszeliśmy prawie półtoragodzinny program, na który składały się utwory z programu I i II etapu Konkursu Wieniawskiego. Zabrzmiały dzieła takich kompozytorów jak : Ludvig van Beethoven, Henryk Wieniawski, Krzysztof Penderecki, Karol Szymanowski i Maurice Ravel. Przy fortepianie zasiadł jeden z najwybitniejszych polskich pianistów – kameralistów Marcin Sikorski.

Występ gości z Poznania został nagrodzony przez publiczność – uczniów, nauczycieli i gości – entuzjastycznym aplauzem, który był jak najbardziej zasłużony. Poziom obu artystów był bowiem wręcz „kosmiczny”. Lekkość, finezja, zrozumienie formy i nastroju poszczególnych dzieł, telepatyczne wręcz porozumienie między skrzypaczką i pianistą, nienaganna technika ułożyły się w wybitną całość. Reasumując – możliwość uczestniczenia w takich koncertach zdarza się naprawdę rzadko i tym bardziej należy podkreślić to, że odbył się on w naszej szkole.

Rafał Miśkiewicz 

koncert-kotz-fot

Obserwuj nas na Facebooku


Państwowa Szkoła Muzyczka w Kaliszu

Obserwuj Nas: