Nasze „dęciaki” zagrały w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 w Kaliszu


STRONA GŁÓWNA - WYDARZENIA -  

W dniu 18 stycznia, uczniowie z klas instrumentów dętych i pedagodzy z naszej szkoły, brali udział w koncercie instrumentów dętych i perkusji zorganizowanym w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 w Kaliszu. Podczas audycji wychowankowie ośrodka mogli nie tylko usłyszeć utwory zagrane na takich instrumentach jak waltornia, trąbka, saksofon czy werbel, ale również dowiedzieć się nieco o ich budowie i specyfice, a także obejrzeć instrument i spróbować na nim zagrać.

Uczniowie oraz nauczyciele naszej szkoły zostali bardzo ciepło przyjęci zarówno przez wychowanków specjalnego ośrodka jak i jego pedagogów, a sam koncert został nagrodzony gromkimi brawami. Z pewnością to nie pierwsze takie nasze przedsięwzięcie, gdyż widać olbrzymią potrzebę obcowania z „żywą” muzyką, wśród młodzieży ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Granie dla takiej publiczności, to wielka przyjemność.

Podczas koncertu wystąpili uczniowie: 

  • Aleksandra Smardz – trąbka
  • Adrian Militowski – trąbka
  • Klaudia Szymkowiak – saksofon
  • Janusz Czaplicki – waltornia

oraz nauczyciele: 

  • Mirosław Skowroński – perkusja
  • Franciszek Musioł – akompaniament

Organizacja koncertu: Liwio Szumała, Franciszek Musioł, Kamil Kościelniak

Obserwuj nas na Facebooku


Państwowa Szkoła Muzyczka w Kaliszu

Obserwuj Nas: