Sukces naszych uczniów w konkursie kompozytorskim w Poznaniu


STRONA GŁÓWNA - WYDARZENIA -  

W dniu 7 marca bieżącego roku w Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II st. im. M. Karłowicza, odbył się Międzyszkolny Konkurs Kompozytorski na Kompozycję Kameralną. Do udziału zgłoszone zostały prace uczniów czwartej klasy SM II st. – Julianny Przybył i Mikołaja Krawczyka, którzy pracują w zakresie przedmiotu „Kompozycja” pod kierunkiem Andrzeja Henryka Bączyka.

Zgodnie z regulaminem uczestnicy nie musieli wysyłać partytur swoich kompozycji, bowiem ich prezentacja następowała podczas koncertu przed Jurorami i słuchaczami.

W związku z powyższym młodzi kompozytorzy musieli zadbać o instrumentalistów i przygotowanie utworów w takim kształcie, aby zaprezentować je na wysokim poziomie wykonawczym.

„Perpetuo Music For Five” na flet, fagot, skrzypce, fortepian i perkusję to utwór Julianny Przybył. Wykonawcami byli: Jagoda Siekierska (flet), Jan Matuszak (fagot), Julianna Przybył – kompozytorka (skrzypce) i Filip Owczarski (perkusja).

Kompozycję Mikołaja Krawczyka „Mała uwertura w stylu retro” na dwie trąbki, organy i kotły przygotowali: trębacze – Aleksandra Smardz i Adrian Militowski, partię organów – Mirosław Czyżewski, kotły – Filip Owczarski, całością dyrygował – sam kompozytor.

Jury złożone z pedagogów uczniów prac zgłoszonych do konkursu, któremu przewodniczyła wicedyrektor POSM – Anna Łodygowska przyznało 6 równorzędnych nagród pierwszego stopnia i dwa wyróżnienia.

Wśród utworów nagrodzonych znalazły się obie kompozycje naszych uczniów tj. Julianny Przybył oraz Mikołaja Krawczyka. Zwycięzcy otrzymali bony pieniężne do zrealizowania w sklepie muzycznym przy ul. Rataja w Poznaniu. Wszyscy instrumentaliści otrzymali pamiątkowe dyplomy za wykonanie utworów swoich koleżanek i kolegów, zaś nauczyciele, których uczniowie zostali laureatami Konkursu, otrzymali dyplomy za przygotowanie młodych kompozytorów do Konkursu. Opiekunami uczniów na czas wyjazdu do Poznania byli: Andrzej H. Bączyk i Łukasz Romanek.
Młodym kompozytorom, wykonawcom i nauczycielowi składamy serdeczne gratulacje!

Konkurs odbył się dzięki inicjatywie i zaangażowaniu Macieja Gieczysa, który tegoroczną edycję konkursu podniósł do rangi konkursu międzyszkolnego.

Obserwuj nas na Facebooku


Państwowa Szkoła Muzyczka w Kaliszu

Obserwuj Nas: