Konkurs Umiejętności Muzycznych „W dwusetną rocznicę urodzin Stanisława Moniuszki”


STRONA GŁÓWNA - WYDARZENIA -  

Aby uczcić dwusetną rocznicę urodzin Stanisława Moniuszki i Rok Moniuszkowski, sekcja teorii naszej szkoły postanowiła zorganizować konkurs dla uczniów najstarszych klas szkoły muzycznej I stopnia. Pierwszym etapem było napisanie testu, w którym trzeba się było wykazać wiedzą o życiu i twórczości tego kompozytora. Etap ten wyłonił najlepszych, którzy rywalizowali w finale, który odbył się 16 maja.

Ciekawostką jest fakt, że konkurs był drużynowy – uczniowie utworzyli 3-osobowe drużyny, reprezentując swoją klasę. W zmaganiach uczestniczyły także dwie drużyny reprezentujące Państwową Szkołę Muzyczną I st. im. W. Lutosławskiego w Turku. Każda z drużyn otrzymała nazwę, będącą jednocześnie tytułem pieśni St. Moniuszki.

Zmagania były bardzo emocjonujące: trzeba było wykazać się umiejętnością pracy z tekstem nutowym, rozwiązać jak najszybciej i jak najlepiej quiz w aplikacji Kahoot.it oraz zmierzyć się z pytaniami o różnym stopniu trudności, gdzie sama drużyna decydowała, jak trudne pytanie wybiera. Rywalizacja była bardzo zacięta, ale przyniosła młodzieży wiele satysfakcji. Atmosfera była gorąca, widać było, że praca w grupie bardzo jednoczy i uczy odpowiedzialności nie tylko za siebie, ale także za innych.

W oczekiwaniu na podliczenie punktów i decyzje jury, uczestnicy wysłuchali krótkiego koncertu w wykonaniu uczniów klasy śpiewu p. Katarzyny Wieczorek, którzy zaśpiewali oczywiście pieśni St. Moniuszki.

Konkursową rywalizację wygrała drużyna Złota rybka z kl. V cyklu sześcioletniego w składzie: Maria Zaczykiewicz, Hanna Przybył i Natalia Olejniczak. Druga nagroda przypadła w udziale drużynie Prząśniczka z PSM w Turku: Barbarze Maleta, Annie Białczak i Filipowi Kaźmierczakowi. Wyróżnienie trafiło także do naszych gości z Turku – drużyny Pieśń wieczorna w składzie: Filip Cajdler, Jakub Muszyński i Szymon Żabiński. Laureaci odebrali cenne nagrody a wszyscy uczestnicy konkursu – pamiątkowe kubki.

Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.

Obserwuj nas na Facebooku


Państwowa Szkoła Muzyczka w Kaliszu

Obserwuj Nas: