Kolejny sukces Mikołaja Michalczyka – drugie miejsce w VI Ogólnopolskim Konkursie Młodych Indywidualności Muzycznych


STRONA GŁÓWNA - WYDARZENIA -  

17 maja 2022 r. odbył się VI Ogólnopolski Konkurs Młodych Indywidualności Muzycznych im. Tadeusza Paciorkiewicza w Sierpcu. Konkursie dedykowanym uczniom szkół muzycznych I i II stopnia, wziął udział Mikołaj Michalczyk – uczeń klasy akordeonu p. Sławomira Mocha.

Mikołaj uczestniczył w kategorii III uczniów klas I – III szkół muzycznych II st. rywalizując z młodymi muzakami różnych specjalności. Konkursowiczów oceniała komisja, pod przewodnictwem prof. Andrzeja Tatarskiego (pianista) z Akademii Muzycznej w Poznaniu. Członkami komisji byli również prof. Zbigniew Ignaczewski (akordeonista) z Akademii Muzycznej w Łodzi i Roman Gryń (trębacz) z Akademii Muzycznej w Poznaniu.

Mikołaj tym razem mierzył się z utalentowaną młodzieżą z takich ośrodków jak Łódź, Płock, Warszawa, Krosno, Poznań, Zgierz, Gdańsk i Toruń. Poddany ocenie interdyscyplinarnej komisji jako jedyny uczeń z klasy I w tej kategorii uplasował się na II miejscu ex equo z pianistką z kl. III z Poznania. Warto dodać, że III miejsca w tej kategorii nie przyznano.

Obserwuj nas na Facebooku


Państwowa Szkoła Muzyczka w Kaliszu

Obserwuj Nas: