Koncert uczniów PSM I i II st. połączony z otwarciem wystawy prac uczniów Liceum Plastycznego w Kaliszu


STRONA GŁÓWNA - WYDARZENIA -  

Już po raz piąty w naszej Szkole dokonało się połączenie sztuk muzycznej i plastycznej. Koncert otwierający wystawę rysunku i malarstwa autorstwa uczniów Liceum Plastycznego odbył się w czwartek, 6 maja 2010r. Wzięli w nim udział uczniowie Szkoły Muzycznej I i II stopnia. Obok tegorocznych dyplomantów, którzy podczas tego koncertu mieli możliwość zaprezentowania niektórych pozycji swoich programów dyplomowych, wystąpili także młodsi uczniowie różnych specjalności. Ogromne zainteresowanie wzbudził występ najmłodszych wykonawców – dzieci z klasy II cyklu 6-letniego, które pod kierunkiem pań Aleksandry Szajdzińskiej i Ewy Ziętek przygotowały barwne interpretacje ruchowe utworów B. K. Przybylskiego. Dla uczniów Liceum Plastycznego wydarzenie to było pretekstem do prezentacji najlepszych prac, ale także dało możliwość zadebiutowania poza murami swojej Szkoły. W tym roku na wystawę zostały wybrane prace z pracowni pań Ewy Ratajczyk i Izabeli Symanowicz. Można zobaczyć na niej kopie obrazów wielkich mistrzów, a także prace, które brały udział w tegorocznym Ogólnopolskim Przeglądzie z Rysunku, Malarstwa i Rzeźby w Koszalinie. Wystawa potrwa w naszej Szkole do 11 czerwca, zapraszamy do jej podziwiania.

Obserwuj nas na Facebooku


Państwowa Szkoła Muzyczka w Kaliszu

Obserwuj Nas: