Sukces Chóru Dziecięcego Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Henryka Melcera w Kaliszu


STRONA GŁÓWNA - WYDARZENIA -  

Sukces Chóru Dziecięcego Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Henryka Melcera w Kaliszu pod dyrekcją p.Marii Pawelec na Festiwalu „Bel Canto”

29 maja 2010 roku w Ostrowie Wielkopolskim odbył się VI Ogólnopolski Festiwal Chórów Szkół Muzycznych „Bel Canto”. Festiwal ten, o sporej już renomie, wpisany jest w kalendarz międzynarodowych i ogólnopolskich imprez Szkolnictwa Artystycznego Pierwszego i Drugiego Stopnia pod Patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W tegorocznej edycji brało udział 17 chórów z miast takich jak: Bochnia, Chorzów, Gdynia, Kalisz, Kluczbork, Krosno, Legnica, Lublin, Nowy Targ, Ostrów Wielkopolski, Stargard Szczeciński, Wolsztyn, Wrocław, Zabrze oraz Zgierz.

W Jury Festiwalu zasiadali wybitni polscy chórmistrzowie i pedagodzy: przewodniczący – prof. Janusz Dzięcioł (AM im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu, Uniwersytet im. A. Mickiewicza w Poznaniu) oraz członkowie: prof. Halina Bobrowicz (AM im. K. Lipińskiego we Wrocławiu) oraz prof. Andrzej Ryłko (Uniwersytet im. A. Mickiewicza w Poznaniu).

Jurorzy oceniali chóry w dwóch kategoriach: kategorii A – chórów szkół muzycznych I stopnia oraz kategorii B – chórów szkół muzycznych II stopnia.

Bardzo miło jest nam donieść, iż w silnej konkurencji znakomicie wypadł chór z naszej szkoły – Chór Dziecięcy Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia pracujący pod kierunkiem pani dyrektor Marii Pawelec. Otrzymał on Srebrny Dyplom, co oznacza, iż w punktacji jury zmieścił się w przedziale 18-21 punktów na 25 możliwych do zdobycia. Warto dodać, iż jest to trzeci wynik w kategorii A.

Serdecznie gratulujemy młodym adeptom sztuki chóralnej oraz pani Dyrygent sukcesu wieńczącego ciężką pracę na próbach w ciągu roku szkolnego. Radość podczas ogłoszenia wyników jest najlepszym dowodem, iż jest to praca twórcza, a jej efekt podkreśla wkład wszystkich osób zaangażowanych w to przedsięwzięcie.

Obserwuj nas na Facebooku


Państwowa Szkoła Muzyczka w Kaliszu

Obserwuj Nas: