Koncert świąteczny


STRONA GŁÓWNA - WYDARZENIA -  

21 grudnia 2010 roku o godzinie 17.00 w sali koncertowej PSM w Kaliszu odbył się, jak co roku, Koncert Świąteczny. Tym razem koncert ten przygotowała sekcja instrumentów smyczkowych, a w szczególności kierownik tej sekcji pani Joanna Bara.

Z uwagi na wyjątkowość Świąt Bożego Narodzenia głównym przesłaniem i myślą przewodnią koncertu było „Rodzinne Muzykowanie”. Tak więc mieliśmy okazję usłyszeć rozmaite produkcje rodzinne: duety, tria, zespoły kameralne, które prezentowały licznie zgromadzonej publiczności kolędowo – świąteczny repertuar. Na uwagę zasługuje fakt, iż nie zabrakło również naszych dużych „szkolnych rodzin” takich, jak: Chór Szkoły Muzycznej II stopnia, orkiestra czy rodzinna klasa rytmiki.

Warto nadmienić, iż sporymi owacjami zostały przyjęte występy nauczycieli przedmiotów ogónomuzycznych, wraz z Dyrekcją, w nowym wokalnym wcieleniu (wszyscy czujemy się jak jedna Wielka Rodzina).

Obok tradycyjnych kolęd mogliśmy usłyszeć wspaniałe kompozycje – pastorałki i pieśni świąteczne pana Fryderyka Stankiewicza, który także akompaniował wielu wykonawcom.

Całość koncertu koordynowała i prowadziła pani Magdalena Miśkiewicz, która starała się wprowadzić wszystkich w Ciepły Świąteczny Nastrój.

MAGDALENA MIŚKIEWICZ

Obserwuj nas na Facebooku


Państwowa Szkoła Muzyczka w Kaliszu

Obserwuj Nas: