Koncert wokalny


STRONA GŁÓWNA - WYDARZENIA -  

11 marca 2012 r. w naszej szkole odbył się koncert w wykonaniu studentów wydziału wokalnego Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. W pierwszej części zaprezentowali różnorodny repertuar pieśni i arii. W drugiej zaś sala koncertowa naszej szkoły zmieniła się w prawdziwą scenę operową, na której mieliśmy okazję posłuchać obszernych fragmentów opery W. A. Mozarta „Don Giovanni”. Zamiast orkiestry artystom towarzyszyły doskonałe pianistki: p. Olena Skrok i p. Joanna Sipowicz. Wraz ze studentami przyjechali też ich pedagodzy śpiewu solowego: dr Iwona Hossa i dr Jarosław Bręk, którzy przez ostatnie miesiące przygotowywali dzisiejszy koncert. Cieszymy się, że nasza młodzież miała okazję posłuchać trudnego repertuaru w dobrym wykonaniu starszych kolegów, co z pewnością zmotywowało ich do jeszcze większej pracy nad swoim głosem. Publiczność jak zwykle dopisała, a po „duchowej uczcie” oklaskom i zachwytom nie było końca! Na koncercie nie zabrakło też „kaliskiego” akcentu- wśród wykonawców byli bowiem dawni uczniowie naszej szkoły, a dziś studenci: Marcin Pawelec i Julian Kuczyński. Do nas po prostu warto wracać!!!

Katarzyna Wieczorek

Obserwuj nas na Facebooku


Państwowa Szkoła Muzyczka w Kaliszu

Obserwuj Nas: