Wycieczka uczniów i nauczycieli szkoły II stopnia do Warszawy (Koncert Katii i Marielle Labeque)


STRONA GŁÓWNA - WYDARZENIA -  

W dniach 25-26.05.2013 r. odbyła się kolejna już wycieczka zorganizowana przez nauczycieli Sekcji Przedmiotów Teoretycznych dla uczniów Szkoły Muzycznej II stopnia. Głównym organizatorem i Kierownikiem Wycieczki była p. Magdalena Miśkiewicz.

Niestety, tym razem zainteresowanie wyjazdem było nieco mniejsze niż zwykle (w wycieczce wzięło udział 26 uczniów i, oprócz p. Magdaleny Miśkiewicz , jeszcze jeden nauczyciel – p. Rafał Miśkiewicz). A szkoda – bo uczestniczyliśmy w bardzo atrakcyjnym koncercie w sali Filharmonii Narodowej. Wystąpił niezwykły duet fortepianowy – Katia i Marielle Labeque. Charyzmatyczne siostry z Francji, zachwycające swoimi wykonaniami już od lat siedemdziesiątych, w ramach obchodów Roku Witolda Lutosławskiego wykonały jego słynne „Wariacje na temat Paganiniego”. Drugim punktem programu był bliski sercom wykonawczyń koncert na 2 fortepiany Francisa Poulenca. Francuzki „czarowały” niezwykłym dźwiękiem oraz przemyślaną, a zarazem pełną ekspresji interpretacją. W drugiej części Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Narodowej pod dyrekcją Antoniego Wita wykonała mało znane acz interesujące 2 Suity z muzyki do baletu Alberta Roussela „Bachus i Ariadna”. Skomponowany w roku 1931 utwór to muzyka niezwykle ilustracyjna i bogata brzmieniowo.

Ciekawy wieczór dopełniliśmy spacerem nad Wisłę, gdzie na skarpie przy Wisłostradzie uczestniczyliśmy w efektownym i robiącym wrażenie pokazie Multimedialnego Parku Fontann.

Nazajutrz, wbrew niezbyt obiecującym prognozom pogody, zaświeciło piękne słońce, a my udaliśmy się do Wilanowa, aby zwiedzić urokliwy Park przy Pałacu. Następnie – po krótkiej wizycie w Galerii „Złote Tarasy” – wyruszyliśmy w powrotną podróż do Kalisza. Reasumując – kolejny raz udało nam się zorganizować i odbyć ciekawy pod względem poznawczym wyjazd – z którego na pewno pozostaną wszystkim bardzo miłe wspomnienia.

Obserwuj nas na Facebooku


Państwowa Szkoła Muzyczka w Kaliszu

Obserwuj Nas: