Pierwszy koncert z cyklu Muzyka w Parku za nami


STRONA GŁÓWNA - WYDARZENIA -  

10 maja o godzinie 16:30 zainaugurowaliśmy cykl wiosennych koncertów kryjacych się pod nazwą „Muzyka w Parku”. Choć aura tego dnia nas nie rozpieszczała, nie przeszkodziło to kaliskim melomanom, tłumnie stawić sie w Parku Miejskim przy baszcie „Dorotka”. Kto spędził ten czas razem z nami, z pewnością nie żałował, ponieważ oferta artystyczna jak i  jej poziom, usatysfakcjonowałaby nawet najbardzie wymagających krytyków.

Podczas koncertu wystąpili Krzysztof Bondar oraz Wiktor Matela – znakomici akordeoniści, będacy chlubą Państwowej Szkoły Muzycznej w Kaliszu. Na ksylofonie towarzyszył im zdolny Filip Owczarski. Kolejną atrakcją niedzielnego popołudnia, był występ solowy kontrabasisty, Krzysztofa Kapelańczyka, po którym zaprezentowała sie absolutna gwiazda pierwszego koncertu, tenor liryczny – Dariusz Pietrzykowski.

Artystom akompaniowali pianiści: Andrzej Henryk Bączyk i Robert Adamczak.

Kolejny koncert odbędzie się już 17 maja, a zaprezentują się na nim następujący wykonawcy: Wojciech Olejnik – trąbka, Maria Rutkowska – fortepian, Katarzyna Rutkowska – fortepian oraz Orkiestra Szkolna PSM I i II st. w Kaliszu pod batutą Heghine Mkrtchyan.

Zapraszamy!!!

Fot. Arkadiusz Szymański

Obserwuj nas na Facebooku


Państwowa Szkoła Muzyczka w Kaliszu

Obserwuj Nas: