Warsztaty skrzypcowe – galeria zdjęć


STRONA GŁÓWNA - WYDARZENIA -  

Dnia 9 kwietnia odbyły się warsztaty skrzypcowe, których tematem była metodyka nauczania w klasach 1-3. Warsztaty prowadziła pani Emilia Szyszka – konsultantka CEA oraz nauczycielka w POSM w Poznaniu w klasie skrzypiec. W warsztatach wzięli udział uczniowie z naszej szkoły oraz uczniowie z Ostrowa Wlkp., Ostrzeszowa, Odolanowa i Jarocina.

Pani Emilia starała się zachęcić dzieci do nauki gry na skrzypcach pokazując im, że nie muszą być to tylko żmudne ćwiczenia. Zachęcała do zabaw z instrumentem, do wykorzystywania wyobraźni i traktowania gry na instrumencie jako fajnej przygody. W warsztatach brali udział również rodzice uczniów, którym prowadząca starała się wyjaśnić jak mobilizować dzieci do nauki.

Nauczyciele klasy skrzypiec również mogli wiele skorzystać z wizyty pani Szyszki zapoznając się z nowymi metodami pracy z najmłodszymi dziećmi. Po zajęciach pani Emilia spotkała się z nauczycielami aby wymienić się swoimi doświadczeniami i odpowiedzieć na nurtujące pytania dotyczące nauczania w najmłodszych klasach.

Wszyscy uczestnicy warsztatów zgodnie stwierdzili że tego typu spotkania są bardzo potrzebne. Urozmaicają uczniom codzienną naukę w szkole, a nauczycieli motywują do rozwijania pedagogicznych umiejętności.

Obserwuj nas na Facebooku


Państwowa Szkoła Muzyczka w Kaliszu

Obserwuj Nas: