Koncert Świąteczny 2016


STRONA GŁÓWNA - WYDARZENIA -  

Jak co roku, przed Świętami Bożego Narodzenia, uczniowie oraz nauczyciele kaliskiej PSM przygotowali występ z repertuarem świątecznym.

Koncert świąteczny odbył się 20 grudnia i przygotowany został przez nauczycieli Sekcji Przedmiotów Ogólnomuzycznych, Organów i Śpiewu solowego. Program koncertu był niezwykle różnorodny. Występ rozpoczął energetycznie zespół trąbek, następnie licznie zgromadzona publiczność wysłuchała kolęd tradycyjnych w różnych aranżacjach i składach instrumentalnych oraz piosenek związanych z tematyką świąteczną wdzięcznie wykonywanych przez najmłodszych uczniów z klasy rytmiki.

Repertuar koncertu obfitował w utwory radosne, ale nie zabrakło także kompozycji skłaniających do refleksji i wzruszeń – szczególnie podczas słuchania „Ostatniej kolędy” połączonej z prezentacją zdjęć nauczycieli, którzy już odeszli.

Na zakończenie wszyscy wykonawcy wraz z życzeniami świątecznymi zaśpiewali radosną piosenkę „Kolęda na niebie, kolęda na ziemi”, a po koncercie odbyło się tradycyjne spotkanie opłatkowe.

Obserwuj nas na Facebooku


Państwowa Szkoła Muzyczka w Kaliszu

Obserwuj Nas: