Instrumenty smyczkowe rozbrzmiewały w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 w Kaliszu


STRONA GŁÓWNA - WYDARZENIA -  

W dniu 25 kwietnia, uczniowie z klas instrumentów smyczkowych brali udział w koncercie zorganizowanym w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 w Kaliszu. Podczas audycji wychowankowie ośrodka mogli nie tylko usłyszeć utwory zagrane na takich instrumentach jak skrzypce, altówka, wiolonczela i kontrabas, ale również dowiedzieć się nieco o ich budowie i specyfice.

Uczniowie oraz nauczyciele naszej szkoły zostali ciepło przyjęci zarówno przez wychowanków specjalnego ośrodka jak i jego pedagogów, a sam koncert został przyjęty bardzo entuzjastycznie. Było to już  drugie wystąpienie naszych uczniów w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1, na początku roku jego wychowankowie mieli okazję usłyszeć instrumenty dęte blaszane oraz perkusyjne.

Podczas koncertu wystąpili uczniowie: 

  • Magdalena Grzechowiak – altówka
  • Julia Sawińska – skrzypce
  • Dawid Figlak – wiolonczela
  • Krzysztof Posiewka – kontrabas

oraz nauczyciele: 

  • Franciszek Musioł – akompaniament

Organizacja koncertu: Liwio Szumała, Franciszek Musioł, Kamil Kościelniak

Obserwuj nas na Facebooku


Państwowa Szkoła Muzyczka w Kaliszu

Obserwuj Nas: