Muzyka wygrywa z ciszą


STRONA GŁÓWNA - WYDARZENIA -  

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Kaliszu, jak wszystkie inne szkoły w czasie pandemii, musiała zmienić sposób nauczania ze stacjonarnego na zdalny. Nauczanie gry na instrumentach w systemie online jest ogromnym utrudnieniem i nie lada wyzwaniem dla nauczycieli i uczniów. Tym bardziej cieszą nas wszelkie sukcesy naszych wychowanków, którzy mimo wielu trudności przygotowują nowe programy, tęskniąc za możliwością występów przed publicznością, czy udziału w konkursach muzycznych rozgrywanych w tradycyjnej formule.

Z wielką radością i dumą dzielimy się z Państwem wiadomością o sukcesie Gabrysi Janowskiej, uczennicy klasy III cyklu 6-letniego z klasy fortepianu pana Sławomira Pielasa, która w XXIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. I.J. Paderewskiego w Tuchowie zdobyła III miejsce, a obecnie przygotowuje się do udziału w prestiżowym konkursie, który niebawem odbędzie się w Serbii.

W styczniu tego roku dotarła do nas także wspaniała wiadomość o kolejnych sukcesach naszej uczennicy, skrzypaczki Michaliny Reksy z klasy V Szkoły I stopnia, która wywalczyła drugą nagrodę na I Międzynarodowym Konkursie Muzycznym „Silk way” zorganizowanym w Moskwie, skierowanym do młodzieży z Rosji, Chin i krajów Europy. To niezwykłe osiągnięcie i bardzo prestiżowy konkurs, a nagrodą za zajęcie tak wysokiej lokaty jest awans do kolejnych konkursów „Jedwabnego szlaku” oraz możliwość uczestniczenia w warsztatach skrzypcowych, które odbędą się w Sankt Petersburgu. To nie jedyne osiągnięcie Michaliny w tym roku szkolnym. W listopadzie wygrała konkurs w ramach Festiwalu „Forte” zdobywając także tytuł „Osobowość Artystyczna Konkursu” oraz uzyskała I nagrodę podczas XV Ogólnopolskiego Forum Młodych Instrumentalistów w Rybniku.

Michalina obdarzona jest niezwykłym talentem, który poparty ogromną pracą prowadzi ją do sukcesów już od pierwszego roku nauki gry na skrzypcach. Wśród jej konkursowych trofeów znajdują się nagrody za zdobycie najwyższych lokat na konkursach ogólnopolskich rozgrywanych m.in. we Włocławku, Warszawie, Lesznie, Suchej Beskidzkiej, Obornikach Śląskich czy Grudziądzu i równie wysokie lokaty na imprezach rangi międzynarodowej przeprowadzanych w Stalowej Woli, Tetach Tikva w Izraelu i Dolnym Kobinie na Słowacji.

Wyrazy uznania kierujemy także w stronę nauczyciela Michaliny, pana Jakuba  Śmigielskiego i akompaniatora, pani Mileny Antoniewicz.  

Czekamy na wszystkich spragnionych naszego koncertowania i tych, w których tli się muzyczny, jeszcze nieodkryty talent.

 

Maria Pawelec
Dyrektor PSM I i II st.
w Kaliszu

Obserwuj nas na Facebooku


Państwowa Szkoła Muzyczka w Kaliszu

Obserwuj Nas: