Wycieczka pedagogów do Berlina


STRONA GŁÓWNA - WYDARZENIA -  
W dniach 24-26.06.2011 r. odbyła się wycieczka nauczycieli naszej szkoły do Berlina, zorganizowana z inicjatywy nauczycieli sekcji przedmiotów teoretycznych. Program wycieczki był niezwykle zróżnicowany i przedstawiał się w sposób następujący.
Pierwszego dnia, po przyjeździe na miejsce zakwaterowania w Genshagen pod Berlinem, udaliśmy się do Filharmonii Berlińskiej na koncert. Wszyscy uczestnicy wycieczki zgodnie przyznali później, iż był to jeden z najwspanialszych koncertów, w których mogli uczestniczyć. W pierwszej części wystąpiła 32-letnia Hilary Hahn – jedna z najsłynniejszych obecnie skrzypaczek na świecie. Wraz z kameralnym składem Deutsches-Symphonie Orchester wykonała V koncert skrzypcowy A-dur Wolfganga Amadeusza Mozarta. Rewelacyjna technika i mistrzowskie uwypuklanie nawet najdrobniejszych niuansów melodyki i formy wywołało entuzjazm publiczności, zgromadzonej w liczącej ponad 2000 miejsc Sali. Orkiestra pod dyrekcją słynnego Herberta Blomstedta, stanowiąca jeden muzyczny organizm, dopełniała całości.
W drugiej części skład orkiestry znacznie się powiększył, bowiem usłyszeliśmy I Symfonię c-moll Antona Brucknera. Interpretacja H.Blomstedta znakomicie oddała późnoromantyczne napięcia melodyczne i harmoniczne, od których roi się w symfonii. Raz jeszcze dane nam było uczestniczyć w wykonaniu na najwyższym światowym poziomie.
Drugi dzień wycieczki to wizyta w Tropical Island. Jest to największa samonośna hala na świecie – 60 kilometrów na południe od Berlina. Początkowo służyła ona projektowi budowy sterowców. Gdy projekt ten upadł halę wykupiła firma z Malezji, która urządziła wewnątrz wspaniały park rozrywki z odwzorowaniem krajobrazu tropików (plaże, laguny, autentyczny las tropikalny i.t.p.). Spędziliśmy tam 7 godzin, a ten zróżnicowany wypoczynek z pewnością należał się nauczycielom po trudach roku szkolnego.
Ostatni dzień – 26.06 – to zwiedzanie Berlina, którego tajemnice przybliżał nam pilot wycieczki, a następnie powrót do kraju. Wszyscy uczestnicy zgodnie stwierdzili, iż mają nadzieję, że jest to pierwszy, ale nie ostatni tego typu wyjazd, czego życzy sobie także piszący te słowa.
Rafał Miśkiewicz

Obserwuj nas na Facebooku


Państwowa Szkoła Muzyczka w Kaliszu

Obserwuj Nas: